ایران جزو ارزان‌ترین کشورهای دنیا در بحث گردشگری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامحسین شافعی صبح امروز در اولین همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت با بیان اینکه در حال حاضر یک فرصت طلایی برای بحث گردشگری در کشور به وجود آمده، اظهار داشت: ایران جزو ارزان‌ترین کشورهای دنیا در بحث گردشگری شده و به همین علت تمایل برای ورود به ایران فوق‌العاده زیاد است.

وی با اشاره به سیاست‌های ارزی در سطح کشور، گفت: بعد از مسئله سیاست‌های ارزی در سال گذشته مهمانانی داشتیم که وارد کشور شده و حدود چندین ساعت در انتظار ماندند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تبیین کرد: عدم تعادل و توازن سیاست‌های ارزی در ایران فرصت گردشگری را می‌گیرد لذا باید این امر در کشور مدیریت شود.

شافعی با تأکید بر اینکه باید از این فرصت طلایی نهایت بهره را ببریم، تبیین کرد: ارزش افزوده درآمدهای گردشگری قابل مقایسه با هیچ سرمایه‌گذاری و صادرات خدماتی نیست.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری بیابان و سرمایه‌گذاری در این بخش، عنوان کرد: بیابان لوت در سال 95 ثبت جهانی یونسکو شده که در این بیابان لایه اوزون سوراخ نشده لذا آفتاب آن خاصیت درمانی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری، توسعه همه‌جانبه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: دولت باید به‌صورت ویژه به توسعه صنعت گردشگری توجه کند که در حال حاضر توجه به این مهم کافی نیست.

شافعی با ابراز گلایه از اینکه همراه با تحولات جهانی حرکت نمی‌کنیم، اضافه کرد: متأسفانه در تمام زمینه‌ها با این غفلت‌ها عقب می‌مانیم بنابراین برنامه‌ریزی‌های کشور باید همراه با تحولات جهانی باشد.

وی بر لزوم راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش گردشگری بیابان لوت در استان خراسان‌جنوبی تأکید و افزود: خراسان‌جنوبی به لحاظ کسب‌وکار، امنیت و نیروی انسانی استانی ویژه در سطح کشور است که باید از این موقعیت همگان استفاده کنند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
مشترک شوید
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments