درباره ما

ایران به عنوان یک کشور با تاریخ و تمدن کهن و اکوسیستم منحصر به فرد و حضور در یک موقعیت جغرافیایی کلیدی در حوزه گردشگری مزیت‌های رقابتی جهانی دارد و یکی از مهم‌ترین مشکلات و ضعف‌هایی که پیش روی رشد گردشگری این کشور قرار دارد حضور پر رنگ اخبار سیاسی منفی و کمبود محتوای متناسب با ظرفیت‌های گردشگری ایران است که تصویری نزدیک به واقعیت از شرایط و ظرفیت‌های گردشگری این کشور ارائه کند.

ایران تراول با هدف گام برداشتن در مسیر کمرنگ تر کردن این خلا محتوایی راه اندازی شد. و تیم ایران تراول اعتقاد دارد ایران در حوزه گردشگری ورودی نیازمند یک رسانه حوزه گردشگری است که تمام هدفش ارائه تصویری روشن به مخاطبان خارجی باشد.

تفاوت رسانه و آژانس گردشگری

تیم ایران تراول اعتقاد دارد که وظیفه یک رسانه به طور جدی با یک آژانس گردشگری متفاوت است و اگر به طور خلاصه به بخشی از این تفاوت‌ها در ماهیت این دو بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که یک رسانه به دنبال جذب حداکثری مخاطب و ارائه بیشترین اطلاعات به مخاطب است و یک آژانس گردشگری به دنبال افزایش فروش و تبدیل سریع مخاطب به مشتری است.

ایران تراول و مخاطبان جهانی

ایران تراول در دو سالی که از فعالیتش می‌گذرد به ده زبان فعالیت کرده است و با توجه به روندهای بازار تمرکز خود را در برهه‌های زمانی روی چند زبان کلیدی قرار داده است. و برای مثال در چند ماه گذشته با ارزیابی بازخوردها و چشم اندازهای کلان کشور از تولید محتوا برای مخاطبان اسپانیایی و فرانسوی به سمت تولید محتوا برای مخاطبان عرب زبان و چینی تغییر جهت داده است. این در حالی است که محتوای زبان‌های فارسی و انگلیسی از ابتدای شروع کسب و کار همواره در دستورکار این رسانه قرار داشته است.

ایران تراول و نوآوری در محتوا

ایران تراول با توجه ویژه به محتوا به دنبال وارد کردن ترندهای جهانی به حوزه محتوا بوده است و این نوآوری هم در موضوع برای مثال هدف قرار دادن بخش خوراک و شکم گردی، هم در نگارش به طور مثال استفاده از اینفلوئنسرهای حوزه سفر و خوراک و وارد کردن شیوه های قصه گویی در متون و هم در فرم محتوا است که طرحی و ارائه نقشه های گردشگری و پادکست های انگلیسی بخشی از این نوآوری ها است.

ایران تراول و صنعت گردشگری ایران

ایران تراول در کنار نقش رسانه ای خود هم با بخش خصوصی در حوزه اقامت، صنایع دستی، خدمات تور و غذا و هم در بخش دولتی در نقش تسهیل گر در ارتقای جایگاه گردشگری شهرهایی مثل سمنان و قزوین و تبدیل آنها به مقصد گردشگری هم نقش پر رنگی داشته است و از کمک به برگزاری رویدادهای گردشگری و تولید محتوای گردشگری تا ارائه برنامه جامع محتوایی یک یا دو ساله برای آنها با شهرداری و میراث فرهنگی این شهرها در تعامل بوده است و در کنار این موارد با وزارت میراث فرهنگی مرکز هم به عنوان یک رسانه گردشگری چند زبانه ارتباط نزدیکی برقرار کرده است.

ایران تراول و حضور در بازار جهانی

بیشترین سطح تماس ایران تراول با مخاطبان خود در فضای آنلاین و از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی خود است ولی با در برخی موارد برای شناخت بیشتر مخاطب و ارتباط بیشتر با فعالین گردشگری آن کشور در نمایشگاه‌ها نیز شرکت می‌کند. در آخرین مورد در نوامبر امسال با حضور در نمایشگاه گردشگری کشور چین به عنوان یک رسانه ایرانی حضور پیدا کرد و با آشنایی با نیازهای مخاطبان چینی و ساختار اینترنت در این کشور وبسایت چینی ایران تراول متناسب با ابزارهای مخاطبین چینی بروزآوری شد.

دست آوردهای ایران تراول

ایران تراول بعد از حدود دو سال فعالیت در فضای رسانه گردشگری ورودی به بازدید 28 هزار نفر در ماه رسیده است و با بیش از 1000 محتوا به ده زبان خوراک محتوایی مناسبی را برای مخاطبان خود فرآهم آورده است. چندین نقشه گردشگری، کتابچه های دیجیتال در حوزه غذا، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری، پادکست و ویدیوهای انگلیسی بخشی از خروجی های ایران تراول است. اما مهم ترین دست آورد ایران تراول تشکیل یک تیم کارآمد در حوزه رسانه است که با پشت کار سعی دارند وظیفه سنگین تولید و انتشار محتوای گردشگری ایران را به نحو شایسته‌ای عهده دار شوند و هر ماه مخاطبین بیشتری را به وبسایت ایران تراول بکشانند.

تیم ایران تراول

تیم ایران تراول ترکیبی است از شخصیت‌های کاری متفاوت با توانمندی های مکمل که بعد از دو سال فعالیت و جابه جایی های انجام شده به تعادل مناسبی رسیده است. ایران تراول دو بخش کلی دارد که بخش اول که هسته ی اصلی کسب و کار است در دفتر ایران تراول مستقر است و بخش دوم آن تیمی گلچین شده و یکدست از فریلنسرهایی که در حوزه‌ها تولید محتوا با ایران تراول همکاری می‌کنند.

بخش محتوا

بخش تولید محتوا که بزرگترین ارزش افزوده ایران تراول است در واقع شامل اتاق فکر، هماهنگ کننده و بازوهای محتوایی هستند. بیش از 18 مترجم و نویستنده در این بخش ارتباط خود را با بهار صفائیان که یک کارشناس ادبیات و یک ویراستار انگلیسی، فارسی و عکاس حرفه‌ای است برقرار میکنند. بهار صفائیان یکی از اعضای اتاق فکر محتوا نیز هست.

Bahar Safaeian

Content Writer

بهار صفائیان

اگر شما علاقه به همکاری با تیم ایران تراول را دارید لطفاََ فرم زیر را پر کنید.

بخش فنی

بخش فنی شامل بخش طراحی محصول و سئو است که دو نیروی خبره در این بخش حضور دارند. امین رمضانی به عنوان کارشناس سئو با پروژه های موفق در حوزه سئو و نگاه کارآفرینانه عضوی از اتاق فکر ایران تراول نیز هست و در بخش طراحی محصول فرهاد رمضانی با همکاری نزدیک با برادر خود با دانش و مهارت خود در بخش توسعه محصول با بازخوردهایی که از مخاطبان دریافت میکند ساختار وبسایت را به بهترین شکل ممکن برای مخاطبین بهینه می‌کند.

 

Amin Ramezani

امین رمضانی

SEO & UI Designer

Farhad Ramezani

فرهاد رمضانی

web developer & designer

بخش مدیریت

در بخش مدیریت کسب و کار همه چیز به یک اتاق فکر خلاق خطم می‌شود که با حضور دکتر مجید گلپایگانی به عنوان مشاور توسعه کسب و کار و پوریا صبور به عنوان مدیر اجرایی و امین رمضانی در تصمیم گیری می‌کنند و ترکیبی از تجربه، شور، جسارت و صبوری را در مواجه با فرصت‌ها و تهدیدها ارائه می‌دهند.

 

dc. Majid Golpayegani

دکتر مجید گلپایگانی

Finder & CEO

Pooriya Sabour

پوریا صبور

CEO